Výletování do Ellicott City a Alexandrie

1. května 2013 v 5:13 | Mish |  Amerika no.6

Poslední víkend v lednu jsem tu měla na návštěvě Marťu. Její příjezd jsme oslavily Miňonkama, který mi dovezla z balíčků, které nám tu zachraňují život. Povím vám, to je vždycky taková slast, jíst nějakou tu českou sladkost :D. No pochutnávaly jsme si na tom jednom balíčku asi tak půl hodiny, protože to prostě ani nejde sníst rychle, jak je nám toho líto. Do poznámky pod čarou bych měla napsat, že jo, chybí mi český jídlo a sladkosti. Jak blázen.
Marťa chtěla hrozně na procházku po našem sousedství. I když jsem jí řikala, že to tady vypadá asi tak jakože kde nic tu nic, stejně se nedala odbýt. A tak jsme vyrazily na procházku, která trvala tak… Hm… 15 minut :D? Byla zima jako prase, došly jsme asi tak k desátýmu baráku vedle našeho, Marťa opravdu zjistila, že je to tu kde nic tu nic a mohly jsme jít zpátky. Pak už nezbývalo než si nalakovat nehty - protože to je přece hrozně důležitý - a čekat, než se naše drahá paní řidička probere ze svého medvědího spánku :D. Ta doba probrání byla ve dvě hodiny odpoledne, takže pak už nás jen vyzvedla a mohly jsme ve čtyřech vyrazit do Ellicott City. Ve čtyřech říkám proto, protože jsem jela já, Marťa, Danuš a naše nejmilovanější kámoška - KUNDA. Že jsem se o ní ještě nezmiňovala? Ehhhh… Kunda je totiž moje slavná GPS navigace :D. A proč kunda? Protože debilnější stupidnější a horší GPSku jsem v životě neviděla. Pokud se chcete ztratit, nabízím k půjčení. To, že nám hlásí, že máme odbočit právě tehdy, když projíždíme tou onou křižovatkou, na které máme odbočit, to je vedlejší. To, že nás vždycky dovede někam úplně do prdelákova, to je horší. Se svojí paranoiou jsem si dokonce i myslela, že mi jí host matka schválně zavirovala :D. Nakonec jsme tam stěží dojely, na dálnici jsme si to trochu pondaly (nebudu psát jak moc, aby Danuš nevyhodili z programu, haha - je to prostě Simír Gerchán z Kobry 11 a dálniční policie by to vyhrála, kdyby jí měla :D) a když jsme zaparkovaly v "centru", měly jsme co dělat, abychom tu Miňonku vlastně udržely uvnitř.
Ellicott City samo o sobě nění žádnej zázrak. Jakože městečko pěkný, ale tak za půl hodiny jsme to tam všechno měly projitý. A co mi tam teda kazilo celkovej dojem… Všude starý baráčky, typický americký obchůdky z minulosti a do toho tam všude vedený kabely vzduchem. Takže pomalu na každý fotce bylo xx kabelů. To žádná sláva jako. Chtěly jsme se dojít podívat na nejstarší vlakový nádraží, který tam je otevřený pro veřejnost, jenže bohužel jsme tam došly ve 4:05 a oni měli otevřeno jen do 4 :D. Takže jsme se zas otočily a jely jsme zpátky, protože zima byla teda pekelná.
Danuš nás odvezla domů, my jsme si šly udělat gulášovku k večeři a ona jela do Starbucks obdivovat svýho idola (pozn. O pár měsíců později zjistila, že bohužel preferuje kluky :D). Pak jsme se sešly znovu a že vyrazíme do kina. Ona šla na horor, jenže já bych po hororu už do konce života neusla… Tak že půjdeme na komedii s Marťou. Jako nejlepší se nám zdála novinka "Movie 43 (Mládeži nepřístupno)". Už po pěti minutách jsem věděla, že tohle teda byla chyba. Ale furt jsem tomu ještě dávala naději. Po deseti minutách jsem si nadávala, jaký jsme krávy, že jsme na to šly. A po patnácti minutách jsem měla sto chutí z toho kina utéct, protože to bylo strašný. Větší hovadinu jsme snad za celej život neviděla. Chvílema (přesně hodinu a půl) to bylo tak trapný, že už se tomu nedalo ani smát. Fakt, naprosto vyhozenejch 11 dolarů a celej film jsem si říkala, že bych snad radši šla na ten horor. I to by bylo záživnější. Po kině jsme pak ještě vyrazily na pívo tady do takový kulečníkový hospody tady u nás…, a jely jsme se pořádně vyspat. S Marťou jsme se před spaním ještě koukaly na Krause, protože to už je naše přespávací tradice :).V neděli ráno jsme pak mířily do DC, vyzvedly jsme Němku, co je tu nová kousek ode mě a že jí ukážeme trochu památek + na večer byla domluvená večeře v český restauraci v DC. Nakonec jsme se sešli ještě s Helčou a s Jirkou a po prochozeným odpoledne jsme vyčerpaný dorazili do restaurace kolem pátý odpoledne. Jakože jídlo parádní, to né že ne. Obsluhovali tam i Češi, takže jsme si pokecali i s někým, kdo se nemusí starat u ty uřvaný americký děti, haha. Dali jsme se vepřo, knedlo, zelo, pak jsme to dorazili štrúdlem a zapili pěkně točeným. Přežrali jsme se jak prasátka :), a pak jsme museli tak hodinu čekat, než nám vůbec slehne, abychom se odvalili zpátky domů :D.A pak od pondělí jsem se vrátila zpátky do školy. Jelikož v rámci smlouvy od agentury máme, že musíme splnit určitý počet hodin/kreditů, vybrala jsem si ESL (English as Second Language) class. Na první den jsem nakonec chyběla, protože byla škola děcek odložená kvůli tomu sněhu, který nebyl… Ale pak už jsem začala chodit každý den od půl desátý do půl dvanáctý učit se, učit se, dělat úkoly a učit se :). A jo, bylo by to fajn, kdyby tam většina mých spolužáků neměla z angličtiny pouze základy a to i přes to, že naše skupina byla "prý" ta nejlepší. Nechtěla jsem si radši ani představovat, jak to vypadalo v těch jinejch třídách. Takže jsem tam většinou dvě hodiny pronudila (ale tak něco jsem se taky naučila, abych nekecala :)) no a po sedmi týdnech jsem si vyzvedla certifikát, že jsem to teda úspěšně splnila :).

Na začátku února jsem pak jela na víkend k Marťě a výletovaly jsme tentokrát do Alexandrie, což je městečko asi tak 20 minut od ní… Vzaly jsme s sebou i Brazilku co bydlí u Marti v ulici a byl z toho příjemnej výlet :). Alexandrie se mi teda líbila mnohem víc než Ellicott City. Ale zima byla všude stejná, haha. Taky jsme se jely podívat do DC na průvod k oslavám Novýho roku v Chinatown, kde jsem teda neviděla nic, protože se všichni velcí lidi nacpali přede mě, takže jsem jen stála s foťákem nad hlavou a pak jsem se koukala na video. Ale žádná sláva. Zážitek dobrej, ale znovu bych tam tu dobu nestála :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 callmebaby callmebaby | Web | 31. května 2013 v 19:52 | Reagovat

Super fotky, zavidim !!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama