První dva víkendy v DC a hurikán Sandy

28. prosince 2012 v 6:04 | Mish |  Amerika no.3
Svůj třetí měsíc jsem začala víkendem v DC. Jela jsem tam s Danuškou :) Mám metro asi 10 minut autem od baráku, což je uplná pohoda. Když jsme dorazily na stanici, bylo to tam mnohem jinačí než v New Yorku. Všechno takový mnohem čistší a útulnější, haha. Uvnitř metra taky. Všude koberce, barevný veselý sedačky a tak. Jely jsme na stanici Farragut North, kde je to blízko k Bílýmu domu, odkud jsme měly začít naší tour :D.Po pravdě, Bílý dům nic moc :D Je to takovej domeček no.. Čekala jsem to mnohem větší. Celkově celej Washington jsem čekala trochu jinačí. Přijde mi to jak takový větší český město. Myslim, že bych to tak možná nebrala, kdybych byla prvně tady. Ale jelikož jsem trávila první měsíc v New Yorku, tohle byl poněkud... šok. Od Bílýho domu jsme se vydaly směrem ke Capitolu, kterej je teda úúúúžasnej. Líbí se mi MNOHEM víc než ten bílej barák :D. Jelikož tady už podzim řádil všema barvama, bylo to opravdu super. Od Capitolu jsme pokračovaly po Mallu obejít všechny ty různý památníky a zajímavosti, haha :D Viděly jsme Washington Monument, World War II Memorial, Lincoln Memorial, ze kterýho byl náááádhernej výhled až na Washington Monument, memoriál Martina Luthera Kinga, Rooseveltův memoriál a poslední nám zbýval Thomas Jefferson Memorial. Jako jo, je to tam pěkný... Ale prostě to není New York. Ani zdaleka ne. A ještě mi teda přijde, že jsem pomalu všechno z DC viděla jeden den. Takže už toho moc nezbylo, haha :D. Ale s Danuš jsme si to pěkně užily, uchodily jsme se skoro k smrti, takže pak už jsme si jen došly na jídlo a jely jsme metrem zas zpátky. Danuš mě pak odvezla domu a já večer padla mrtvá a unavená do postele. Další víkend jsem trávila taky ve Washingtonu, tentorkát s holkama co bydlí přímo tam :) Celej den jsme tak nějak proflákaly, šly jsme se podívat na trhy co tam byly, do obchoďáku, na Frozen Yogurt a pak jsme asi 3 hodiny seděly ve Starbucks a kecaly jsme :D Takže oproti minulýmu víkendu byl tohle jeden velkej oddech.


Jelikož pracovní týdny jsou pořád tak nějak stejný a nic zajímavýho se neděje, přeskočím rovnou k docela nemilý události, co se nám tu stala pár dní před dlouho očekávaným Halloweenem, a tou byl hurikán Sandy. Zhruba od pátku začali hlásit, že se na nás žene hurikán. Lidi začali totálně bláznit, nakupovat zásoby jídla, vody, baterek a ostatních věcí. V sobotu už skoro nikdo ani nevycházel ven a v neděli to byl typickej klid před bouří. Venku bylo tak pošmurno, ale vůbec nic se nedělo. Na stromech se nepohnula ani větvička. Takže jsem celý víkend strávila doma a jen jsem relaxovala a čekala, co teda bude... No a v pondělí to přišlo. Zavřely se školy, rodičovstvo nešlo do práce. Už od rána byl venku vítr a tak trochu poprchávalo. Večeřeli jsme při svíčkách, prý že to bude trénink na to, až nám vypadne elektřina. Host rodiče mi říkali, jak je pravděpodobný, že budem tak týden bez elektřiny. Týden??!! Bez elektřiny??!! S děckama doma??!!!! BOŽE! Znělo to jako noční můra a jediný co jsem dělala bylo, že jsem se modlila ať nám ta zatracená elektřina nevypadne. No, po večeři jsme každej vyfasovali baterku a přání klidný noci... a šli jsme si zalízt do pokojů. To už venku začalo trochu přituhovat. Celej večer jsme sledovala v televizi zprávy a modlila se, ať mi na pokoj nespadne nějakej strom nebo něco podobnýho. Pak nám i vypadla elektřina, ale jen na chvíli, díky bohu. Čím dýl bylo, tím horší to bylo :D. Seděla jsem před postelí, protože jsem se bála že mi odletí jedna stěna pokoje, držela jsem plyšáka a modlila jsem se, ať neumřeme. Docela sranda no. K tomu jsem sledovala zprávy a viděla jsem, jak je to všude strašný, měla jsem strach a skoro jsem brečela. Dobře, možná jsem trochu přeháněla :D. Ale tak kdo by to nedělal... Protože Američani alespoň vědí, co čekat. Pro mě to bylo něco uplně novýho. A dost strašidelnýho. Prvně jsem vůbec nechtěla jít spát, pak jsem se rozhodovala zda budu spát pod postelí a nebo v koupelně :D A nakonec jsem si celá podělaná lehla na postel, v oblečení, připravená se evakuovat a měla jsem dokonce i sbalený doklady a počítač v tašce :D, kdybychom museli rychle opustit barák. Světe div se, ráno jsem se probudila do "pobouřkovýho" dne, obloha byla zatažená, strašně se ochladilo, ale na stromě se už nehnula ani větvička. Šli jsme se teda s host otcem a mladší holkou podívat, jestli to způsobilo nějaký škody, ale kromě pár popadanejch větví se nic nestalo. Takže nám zůstala elektřina a ještě se v podstatě nic nestalo. Takže jsme z toho vyvázli hodně dobře, oproti jinejm oblastem, kde holky zůstaly bez tepla, elektřiny, někdy i vody. A sice jo, byla to zajímavá zkušenost, ale děkuju, jednou mi to stačilo. Popravdě si moc nedovedu představit, že by to bylo ještě horší, protože pro mě to bylo dost hrozný už takhle :D :/. Horší ale bylo, že se ochladilo a nikdo pořádně nevěděl, zda teda budeme moct slavit ten slavnej Halloween nebo ne... Nakonec ale všechno vyšlo líp než suprově :)))

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Megynka Megynka | Web | 28. prosince 2012 v 11:46 | Reagovat

Vůbec se ti nedivím. Když k tomu člověk ještě přidá to, že je daleko od domova a vlastně sám, tak je ten stav asi úplně normální ... hlavně, že to dobře dopadlo!

2 sarka sarka | Web | 29. prosince 2012 v 3:34 | Reagovat

Připravena se evakuovat :DDD Ale jo chapu te...podemnou se jen trochu zatřásla podlaha a už sem vyšilovala a viděla jak na mě padá celej barák :D

3 Mish Mish | Web | 29. prosince 2012 v 4:06 | Reagovat

[1]: Přesně tak.. :)

[2]: Tak ty seš taky paranoidní, smrade :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama