Gossip Girl tour s Míšou a New York Yankees Game!

13. října 2012 v 16:50 | Mish |  Amerika no.2
Druhý měsíc jsem začala víkendem s Mišmou :).
Jelikož ona byla s její rodinou obdivovat zvířátka v zoo dopoledne, já jsem se vydala podívat se na Wall Street a na Ground Zero - památník k 11. září. Wall Street mě teda nijak neuchvátila, prostě ulice a budovy, no :D Zní to asi hrozně buransky, ale takhle já jsem to viděla. Udělala jsem pár pěknejch fotek a pak už jsem si to uháněla stoupnout do nekonečný fronty ke vstupu na Grand Zero.


A to bylo něco.. Už jen při tom vstupu, když vám lístky kontrolujou tak 4krát, procházíte rámama jak na letišti, vyndaváte elektroniku apod. Ale na druhou stranu, není se čemu divit. No každopádně v areálu je to takový... No zvláštní. Uplně tam na vás padnou takový pocity..., no nic moc, co vám budu povídat. Bylo zvláštní tam chodit a dívat se, jak lidi vzhlíží s obavami v očích k nebi. Jsou tam vlastně dva "bazény", ve kterých jsou malý vodopády a kolem je to orámovaný jménama obětí. Pokud jste někoho z obětí znali, dokonce si i na internetu můžete vyhledat, kde přesně je jeho jméno napsané. No, jak říkám, nic moc pocit. Ale rozhodně to stálo za to, se tam dojít podívat.


Po poledni už jsem měla sraz s Míšou. Měly jsme sraz u hotelu Plaza, takže jsme si hned odškrtly první místo v seznamu - Pullitzer Fountain. Udělaly jsme fotky, i když to bylo docela obtížný, protože v tý fontáně plavalo "něco", co se dalo těžko identifikovat :D Takže pokud bych to měla popsat, fontána vypadala jak kdyby byla bez vody a všude místo toho byla hnusná špinavá pěna :D.


Pak jsme se vydaly do obchodů, ve kterých bysme si mohly pravděpodobně koupit maximálně ponožky, a to kdoví jesti vůbec obě dvě do páru :D. Ale jo, bylo to fajn se tam procházet a dívat se na všechny ty věcičky :D I když jsme se prvně vlastně i bály, zda nás vůbec pustí dovnitř v džínách :D :D Nakonec v jednom obchodu Míšu i namalovaly super řasenkou, která teda opravdu super byla :) Ale na cenu jsme se (radši) neptaly :D. Po obchodes nás čekal The New York Palace Hotel, nebo-li hotel, který se na začátku serálu Gossip Girl objevoval téměř každý díl, protože v něm bydlela Serena Van der Woodsen a Chuck Bass. Nemilý překvapní ale bylo, že všude kolem Hotelu Palace bylo lešení. PARÁDA! Byly jsme fakt naštvaný, ale tak nějaký fotky jsme udělaly a šly jsme i dovnitř. A páááni! Takovýho luxusu všude kolem. Už jenom ty koberce, po kterých se tam chodilo, to byl luxus pro nohy :D. No tak jsme si to tam pěkně obešly, došly jsme si na pravděpodobně nejluxusnější záchody, co jsme v životě viděly (haha, teď se můžem chlubit, že jsme byli na stejným záchodě jako Serena Van der Woodsen a Blair Waldorf! :D), utřely jsme si ruce do hedvábnejch papírovejch utěrek na ruce :D a mohly jsme vesele pokračovat dál. A v tu chvíli už nám nějaký lešení bylo v podstatě jedno :D.
Další zastávka už nebyla filmového ražení ale vracely jsme se zpátky do dětských let (i když to jsme se nemusely ani vracet tak daleko.. :D). Obchod Build-a-bear, o kterým mi vyprávěla už i moje minulá host rodina překvapil. Protože jo, holky mi říkaly, jak je to úžasný a kolik tam maj věcí pro ty vaše plyšáky, ale že to je TAKHLE obrovský? Wow. Abych vám tak osvětlila, o co že to vlastně jde. Vejdete do obchodu, ve kterým si připadáte, jak kdyby vám bylo zas 5 let. První co musíte udělat je, vybrat si "tvar a obal" svýho medvídka/čehokoliv jinýho. Pak ho přímo před vámi naplní takovou tou hmotou, dají do něj srdce a zašijou ho. A vy pak jen chodíte s košíkem a vybíráte si z milionu věcí, co byste na něm rádi měli. Šaty, sukně, trička, tílka, komplety, převleky, boty, brýle, klobouky, kšiltovku, batohy, kabelky, židličky, auta,.... ÚPLNĚ VŠECHNO. Pak si můžete i vybrat, jaký hlas bude vás medvěd mít, co bude říkat,.... A pak když to všechno máte, přijde ta méně hezká část a to placení. Nedovedu si ani představit, kolik tam musí rodičové nechat. Ale málo to určitě nebude. Jinak teda společně ke svojemu medvědovi dostanete i rodný list, což je teda moc hezký :). Ale jako.. Masakr prostě. Stály jsme tam s Míšou, obě pusy dokořán a jen jsme nevěřily, fakt.


Po návštěvě tohohle obchodu nezbývalo nic jinýho, než v dětských létech pokračovat, takže jsme se vrhly do největšího hračkářství na Times Square, kde mají mimochodem i Ruské kolo, prohlížely jsme si hračky, udělaly jsme si fotky ve fotokabinkách (doporučuju každýmu, je to největší sranda :)!), pak jsme se přesunuly do Disney Store, kde jsme obdivovaly kostýmy pro děti a postavičky Mickeyho a Minnie, následoval M&M Store, kde jsme málem umřely tou vůní čokolády a nakonec jsme to završlily Hershey's čokoládovnou, kde jsme dostaly na ochutnávku! :D Pak jsme se jen tak procházely po Times Square, Míša si došla koupit šátek do American Eagle, takže jsme se díky tomu pak mohly vyfotit na billboard!!! Takže jen co nás vyfotily, utíkaly jsme jak blázni dolu před obchod, vytáhly jsme foťáky a čekaly jsme, až na billboardu naskočí právě ta naše fotka :D. A povím vám, je parádní!!! A byl to mega pocit, vidět se na billboardu na Times Square :D!!! Pak když už jsme šly na metro, potkaly jsme takovej autobus, ve kterým lidi seděli jako ve výloze, jedna strana byla prosklená a tou koukali ven a druhá celá tmavá, uvnitř s nima byl i nějakej týpek jakože moderátor a něco jim říkal a venku stál další kluk a ten začal říkat, jak budem odpočítávat Nový rok, takže všichni začali odpočítávat stylem "Four, three, two, one..... HAPPY NEW YEAR!!!" a pak začly hrát famfáry a všichni začli křičet a pískat a bylo to prostě neskutečný :D. Tohle byl jeden z těch momentů kdy jsem si řekla, že "tohle se opravdu může stát jen v Americe" :).


Večer nastala "zábavnější" část našeho výletu. Míša měla spát u nás na Staten Islandu, tak jsme teda dojely metrem na trajekt a já že zkusim zavolat mýmu HD, řeknu mu, že z trajektu pojedem autobusem (nechtěla jsem se přímo zeptat, zda pro nás dojede, protože už nebylo zrovna brzo, tak jsem doufala, že ho to napadne...). No jenže on mi to nebral žejo. Tak jsme byly obě nasraný, ale smířený s tim, že teda pojedeme autobusem a pak půjdem pěšky. No ale co se nestalo, HD mi napsala smsku, co že se děje. Tak jsem mu odepsala, že jsem jim teda jen dávala vědět, že pojedeme trajektem a pak pěšky, a on že jsou v Brooklynu, že byli na nějaký show s motorkama a že pro nás dojede. WOW. Ani jedna jsme to teda nečekaly, ale oká.. Tak jsme seděly a čekaly.. A čekaly.. A čekaly.. Mezitim nás nějakej pán od policie stačil "vyhodit" z haly, protože jsme seděly na schodech. Tak ale pardon, když tu nikde nemají lavičky, nebo cokoliv podobnýho, tak asi mám sedět na zemi??? (Jinak teda to je na Grand Central Station uplně běžný, všude kolem celý haly vidíte lidi sedící na zemi :D). No na druhou stranu, ještě že nás vyhodil, protože tak dvě minuty na to si to přivalil můj HD a jen na nás mávnul, my naskočily do auta a jelo se, haha. A pak začalo dobrodružství. Vůbec nechápu, proč jsme jezdili po Manhattanu asi hodinu... Stáli jsme v zácpě... A pak jsme se vrátili zase k trajektu. Ale dobrý. Kdybysme jely trajektem, pak autobusem a pak jsme šly pěšky, myslim, že bysme byly doma stokrát dřív. Takhle jsme všichni dorazili někdy kolem 1 hodiny ráno. Tak jsme se s Miškou došly akorát vykoupat, prohlídly jsme fotky a pádily jsme spát. To, že jsme nemohly usnout a pak mě Míša vyděsila k smrti, když si šla v noci k telefonu, je věc druhá, haha :D :D.

Ráno jsem doufala, že Míša uvidí nějakou alespoň malou scénu, ale bohužel, v neděli se většinou scény nekonaly, takže jsme se jen nasnídaly, všichni jsme se napakovali do auta, HD zajel s dětma a s HM do kostela a pak nás odvezl na trajekt. Říkal mi, že mám večer zavolat, a zase pro mě přijede.. To jen tak mimochodem. Když jsme dorazily do NYC, začaly jsme s dalšíma Gossip Girl místama :) Vydaly jsme se k Blaiřinu apartmánu, k Metropolitnímu muzeu, kde jsme si jako správný "gossip girls" poseděly na schodech a dívaly se kolem.Pak už nás ale tlačil čas a musely jsme vyrazit na Grand Central, kde jsme měly sraz s Nikčou a mohlo se pokračovat na Yankees Stadium, kde jsme měly sraz s dalšíma holkama. Hahaa, nikdy jsem baseball neviděla naživo, ale jelikož prostě nemůžu být v Americe a nejít na alespoň jednu baseball game, musela jsem si to zažít. No a pocity? Smíšený. Jako jo, byla to hrozná sranda. Užívala jsem si to naplno, bavilo mě koukat nejen na hru, ale i všude kolem, bavila mě ta atmosféra a všechno... Ale co mě opravdu nebavilo, byla ta ZIMA! To bylo šílený prostě. Ten den docela foukal vítr.. Ale tak dobrý, říkaly jsme si s Míšou, že na baseballe se ohřejem, až budem sedět 4 hodiny na sluníčku. Cha.. To bysme na tom sluníčku musely ale sedět a ne mít místa ve stínu! :D Pech prostě.. Takže jsem se klepala jak ratlík, měla jsem doslova omrzlý prsty, ale jinak okáá :) :D Ze hry jsme odešly chvilku před koncem, protože už jsme to tam fakt nemohly vydržet.. Ale zážitek každopádně výbornej, šla bych zas :) Pak už jsme se v metru rozpojily, holky jely na Grand Central a já si to frčela dolu na trajekt a "hurá" k rodině..Jinak teda jak jsem psala, že mi HD řikal, ať mu zavolám a pak mě vyzvedne, tak jsem mu volala a on mi jen oznámil že nejsou doma, ať jedu autobusem a pak se projdu. Ehm, dobrý no. Byla jsem vzteklá jak něco.. A pak doma mi ještě říká.. "Ale byl to pěknej večer na procházku, ne?" V tu chvíli jsem ho s tou jeho procházkou měla sto chutí poslat někam.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama