Virginia Beach & Wildwood - family vacation

12. září 2012 v 23:40 | Mish |  Amerika no.1
Slibovanej článek z dovolený :)


Hnedka v sobotu, dva dni po tom, co jsem přijela, jsme měli odjíždět na rodinnou dovolenou do Virginia Beach, kde jinde než ve Virginii. Oká, domluva byla taková, že se bude odjíždět v 5 hodin. Asi jsem musela mít halucinace, když nám na školení říkali, jak američani NIKDY nechodí pozdě! Vstávala jsem někdy ve 4, abych si stihla dát sprchu atp., ve 4:59 jsem byla připravená a šla jsem nahoru (mám pokoj v basementu). A nahoře? Ticho, tma. Všichni si vyspávali. No oká.. Šla jsem zpátky k sobě a byla jsem naštvaná :D. Kdybych to bejvala věděla, mohla jsem si přispat.. Ale dobrý no. Tak pro příště... Nakonec jsme vyráželi asi v půl 7.


Cesta byla ŠÍLENÁ! Vyjížděli jsme o půl 7, na místo jsme dorazili tak v 5 odpoledne. Díky bohu, že ty malý smradi v autě usnuli, jinak by to asi nedopadlo dobře. Na oběd jsme zastavovali kdesi v McDonaldu - nejlepší nápad, fakt :D. Děcka dostaly každej balónek naplněnej héliem - všichni hroznou radost žejo. No ale v autě to začalo... Byly tři barvy, takže každej samozřejmě chtěl jinou než tu svojí. Takže začaly hádky, pinkání dopředu k HD a HM, hádky, brek, křik, hádky, brek, křik. Jo, miluju cestování s malejma dětma!


Ve Virginii jsme byli ubytovaný v docela pěknym hotelu jedna ložnice se dvěma postelema a rozkládací gauč (jooo, miluju když nemám svuj vlastní pokoj :)) ), ale nestěžovala jsem si. Koukat při usínání na pláž a poslouchat vlny je totiž docela ráj :). A ráno otevřít oko a vidět moře taky neni k zahození :). Ale panebože, to opravdu musej všechny děti po ránu tak brečet?!! Nebo to jsou jen ty naše? PROČ?!! Neni nic lepšího, než být buzená celej týden dětskym brekem, křikem, běhánim atp. Yayyy :)


Dny jsme s rodinou trávili na pláži a v hotelovym bazénu :). Tu pláž jsem si zamilovala. Vypadala jak z Pobřežní hlídky :D. A takovejch SURFAŘŮ kolem????? Aaaaaaaaaaach :D Navštívili jsme i Akvárium, který teda za moc nestálo, bylo to spojený i s nějakym jakože vědeckym centrem, takže tam bylo o vzniku země a tak.. To mě moc nezaujalo a co pak teprve malý děti.. Pak jsme byli v muzeu letadel :) To bylo super.. A v muzeu skla - taktéž super. Byly tam pak i obrazy z moderního umění, to bylo hodně zajímavý a dokonce jsem tam našla vystavenej výrobek od českýho pána :D Paráda, byla jsem pyšná :))!


No jinak vám musím povědět historku, jak se moji Host Rodiče skoro pohádali v restauraci... Ono totiž si tak sedíme v takový pěkný pizzérii, vybíráme z jídelního lístku, všichni už mají vybráno, přijde servírka, začne se objednávat a v tom se HD ptá, jestli jako maj něco co má ráda nejstarší (ta co nejí). Bohužel servírka odpovídá že tohle nemají, nastává křik a brek. HM vybírá všechno možný a ptá se holky, zda to chce. Ona sedí, kouká do stolu a permanentně kroutí hlavou. HD vybírá další varianty a nabízí jí je, holka stále sedí a kroutí hlavou. HM se začíná ptát HD, co teda budou dělat, zda by nebylo lepší jít jinam, kdo to tady teda nemají. HD se začíná rozčilovat, že to neni jeho chyba a že by holka měla jíst cokoliv. HM se holky zastává, ale začíná taky chytat nerva, ptá se jí jestli jí může vysvětlit proč nechce tohle a tohle a tamto.. Holka stále mlčí :D HD ztrácí trpělivost a objednává holce těsto na pizzu - bez jakýchkoliv dalších věcí. Holka je spokojená, všichni jsou spokojení. To jen tak pro představu o chování americkejch dětí.. Haha.
Ve čtvrtek ráno jsme se sbalili a vyráželi jsme na druhou, kratší část naší dovolený, a to do Wildwoodu v New Jersey. Cesta byla kratší a lepší - jeli jsme po Chesapeake bridge - most a tunely po moři a pod mořem - docela zážitek :) A pak jsme přestupovali na trajekt... Nejstarší holce bylo špatně a zvracela - děkuji bože, že to stihla dopředu k mámě a nepozvracela mě!!!! :D To bych asi nepřežila, fakt. Pokračovali jsme asi hodinu a půl trajektem - to bylo fajn, člověk si alespoň mohl odpočinout a tak.. A pak jsme dojeli zbytek. Povím vám docela dobrou srandu cesty.. Projížděli jsme Marylandem a všude okolo silnice byli pole. Moje Host Rodina z toho byla uplně na větvi. Nekecám. Furt se jen rozhlíželi, vykřikovali jak je to úžasný a ptali se mě, jestli teda "Mikejla, viděla jsi někdy něco podobnýho????" No neskutečně mě pobavili. Když jsme jim řekla, že v Čechách je tohle uplně běžný, málem se zbláznili... Oukej, no...Když jsme dorazili do Wildwoodu, popravdě jsem moc nadšená nebyla. Víte, nebylo to tam takový, jako ve Virginii.. Ve Virginia Beach to prostě byla typická americká pláž. Taková ta, jakou znáte z filmů. A ve Wildwoodu? Tam to vypadalo ja kv Itálii. Itálii miluju. Ale prostě mě to tak rozesmutnilo, že letos nemůžu jet s rodičema, když prostě jezdíme (témeř pravidelně) každej rok. Ve Wildwoodu jsme byli ubytovaní v takovym menšim hotelu/motelu, ale jo, šlo to, alespoň jsem měla svuj vlastní pokoj s ooooobrovskou postelí, takže jsem se konečně pořádně vyspala :) Až na to ranní buzení, hehe.. Poslední dva dny dovolený jsme trávili na pláži, já už teda ani neměla sílu a chuť se koupat, tak jsem si jen četla, opalovala se a spala :D Večer jsme se šli projít po Broadwalk, jsou tam totiž takový tři mola a na každym je jeden menší zábavní park :). Tak jsem se povozila na pár atrakcích, dokonce jsem byla i na svym oblíbenym "něco co je vzhůru nohama" a na starý horský dráze :) A bylo to super. V 10 hodin měl bejt ohňostroj, všichni jsme se hrozně těšili.. A když konečně začal, tak začla i ta nejvtipnější scéna...
Stojíme si, ohňostroj začne, všichni výrazy údivu, úžasu atp.. A nejstarší holka největši hysterickej záchvat.. Začala břečet, křičet vřískat, kopat, všechno možný prostě.. A mezi tim vykřikovala, jak chce zpátky do hotelu. No já sem se fakt musela jen smát. Přitom se předtim na ten ohňostroj tak těšila!!! No a jelikož jsme v Americe, vichni jsme se museli otočit zpátky a jít do hotelu :) AHA. :D Celou cestu řikala, jak je hrozně unavená a jak už nemůže atp.. No co si myslíte, jen jsme přišli na hotel, největší aktivity, chtěla dělat všechno možný, jen ne spát. Pak se HD rozhodl, že půjde pro led (všude na chodbách v hotelích tu jsou automaty na led...), tak prsotřední začla že chce taky, ale jelikož byla svlečená, tak už nikam nemohla žejo... TAk zase hysterie, lehla si na zem, začala brečet a házet polštářema.. Že mě tohle chování ještě vůbec překvapuje, achhjo.
V sobotu ráno jsme pobalili, odhlásili se z hotelu a ještě jsme šli na pravou americkou snídani. To, co tam ty děti zase předvedli, to fakt nechápu. V životě bych je s sebou nikam na veřejnost nevzala, protože to je jen pro ostudu, fakt. Ale co, moje děti to nejsou. Díky Bohu!!!!!!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | 13. září 2012 v 8:45 | Reagovat

Ty fotky jsou naprosto úžasný! :) Jen s dětičkama to asi nebudeš mít nejjednodušší, co? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama