NEW YORK, the city that never sleeps!

25. září 2012 v 5:40 | Mish |  Amerika no.1
Strávila jsem svůj první víkend v New York City. A bylo to neuvěřitelný, neskutečný, úžasný!!!!


V poledne po práci jsem vyrazila trajektem na Manhattan. Stála jsem hned v předu a jen jsem se kochala. To se prostě nedá ani popsat. Projížděli jsme kolem Sochy Svobody. Viděla jsem jí nespočetněkrát ve filmech, na obrázcích, ve videích, na fotkách a teď jsem kolem ní jela. Chápete.. A ona byla TAK malinká!!! :) A pak jsme se přibližovali k Manhattanu. Neskutečný prostě. Opravdu. Koukala jsem pomalu s otevřenou pusou a to jsem ještě nevěděla, co mě čeká uvnitř města, které nikdy nespí. Víte, musím se vám přiznat, že v tu chvíli jsem měla slzy v očích. V hlavě se mi honilo jen to, že jsem to opravdu dokázala. JSEM V NEW YORKU!


U výstupu z trajektu jsem měla sraz se dvěma holkama z naší FB skupiny :) A plán byl jasnej, vyrazit na Brooklyn Bridge a pak zajít na "prý nejlepší pizzu" v celým Brooklynu. Po procházce, která vůbec nebyla procházková, dala by se nazvat spíše túrou, jsme došly na ten slavný most. Líbilo se mi tam, moc. Ale těch lidííí!!! Dobrá, chápu, lidí je tu všude mraky. Ale kdyby tam aspoň bylo víc místa :D Nakonec jsme po nějakym čase přešly úspěšně do Brooklynu, kde jsme se vydaly hledat tu nejlepší pizzu. Nakonec jsme jí našly, díky radám kolemjdoucích a díky tomu, že před žádnou jinou pizzerií se nestála taková řada :D. Řekla bych, že jsme tam čekaly tak + - 20 minut. Což o to, to neni tak hrozný. Ale v tu sobotu bylo neskutečný vedro a šílený vlhko. Takže si to dovedete představit. Nakonec jsme si vystály řadu venku, poseděly jsme si uvnitř, pokecaly při čekání na jídlo a nakonec to přišlo. A nejlepší pizza v celym Brooklynu? No nevim.. Prostě pizza :D Nepřišla mi vůbec ničim speciální. Jo, byla dobrá. Ale italská je lepší. Haha :D A to, že jsme tam musely pak sedět dalších 20 minut, než si nás někdo vůbec všiml, že chceme platit, to radši nekomentuju.Po Brooklynu přišla na řadu Flatiron Building, neboli "Žehlička" :) Waaau, to bylo uplně parádní :) Zrovna tuhle budovu mám doma na puzzlích, takže to byla paráda. Jsou před ní takový stolečky s židličkama, takže tam člověk může jen tak posedět, koukat se kolem a užívat si to. Na to my jsme ale bohužel neměly čas, protože se začlo zatahovat, zvedal se vítr tak jsme radši chvátaly do Café Prague, kde jsme měly sraz s dalšíma holkama. Byl to fajn večer, poseděly jsme, kecaly jsme a tak :) Byly jsme 5 Češek a jedna Němka, za kterou jsem strašně ráda, že jsem jí poznala, protože to je uplně skvělej člověk :))

Holky pak večer vyrážely ještě do nějaký irský hospody a na noční nákupy po Times Square, ale na mě bohužel čekal HD u trajektu, takže jsem musela jet ://
Noční pohled z trajektu na Manhattan byl ještě lepší než ten odpolední. Neskutečný prostě. Opravdu. To byste museli vidět :). Jasný, znala jsem to z fotek a tak.. Ale jak říkám, to se prostě musí vidět :). Tohle nezapomenu do konce života.


V neděli jsem vyrážela do city zase :). Ráno mě host rodina odvezla na trajekt před pravidelnou návštěvou kostela a v city sem měla sraz s jednou slovenkou ze školení a z její kamarádkou, zase němkou. Měly jsme sraz na Grand Central Station, jela jsem SAMA metrem, musim se pochválit, zvládla jsem to na jedničku, haha :D. Grand Central Station je úžasný místo. Má to tam takovou atmosféru... Mám ráda nádraží a tady bych vydržela sedět celej den (kdybych měla kde, na největším nádraží v New Yorku totiž nejsou žádný lavičky a všichni tam sedí na zemi, aha... :D) a jen tak bych pozorovala lidi :). Vlastně jsme tam i viděly svatbu, pozdějc odpoledne! Masakr prostě.. :D Pak jsme se jen tak couraly městem, byly jsme v Greenwich Village (Sex ve městě! :D), ve Washington Square Parku, pak se podívat na Empire State Building.. Nahoru jsme nešly, protože se říká, že mnohem lepší výhled je z Top Of The Rock, tak doufám, že mi vyjde se podívat tam :).
Na oběd jsme si zašly do Café Prague, pokecaly jsme si s českym číšníkem, co tam pracuje, daly jsme si svíčkovooooou (mňamkózní, ale na domácí neměla...) a jen tak jsme kecaly. Po obědě jsme se vydaly na Times Square, na sraz s Carolin, němkou, se kterou jsem se poznala v sobotu :). Jen tak jsme se couraly po městě, pak jsme měly sraz ještě s jednou francouzskou a jen jsme seděly v Bryant parku, kde je prostě oáza uprostřed města :). Je tam třeba i čtecí koutek, kde si můžete půjčit knížku a jen tak si tam sedět a číst si. To je takový hezký prostě..

Když jsem musela večer odjíždět, vůbec, ale vůůůůůbec se mi sem zpátky nechtělo.
A pocity po prvním víkendu stráveným v NYC? Je to prostě BOMBA!!! Miluju to město, fakt že jo.

No a jak si tady zatim žijeme? O tom zas jindy :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama