Ambasáda

8. srpna 2012 v 11:15 | Mish |  Před odletem
Tak... Omlouvám se, že o ambasádě, na kterou jsem byla objednaná 17. července píšu až teď, ale tak nějak nebyl na nic čas..

Takže jak už jsme zmiňovala v předchozím článku, den předtím jsem spala v Praze, abych nemusela vstávat v nějakou nekřesťanskou hodinu (protože to by mě nejspíš zabilo, haha). Na ambasádu jsme měly jít v silné čtyřce, s Léňou, Marťou a Majdou :). Sraz byl někde v ulici před ambasádou, kterou jsem se bála že nenajdu, ale bylo to překvapivě v klidu :). Čekala jsem na druhé straně ulice na Majdu a když dorazila, bylo to jako bysme se znaly už věčnost = pusy se nám nezastavily :D. Mezitím, co jsme čekaly ještě na Léňu a Marťu, přišel k nám pán z ochranky, jako co tu děláme, jestli jdeme na ambasádu a že pokud jo, tak že se čeká na druhý straně ulice :D. Tak jsme ho ujistily, že teda opravdu na ambasádu jdeme (a že nemáme žádný postranní úmysly :D), ale že ještě čekáme na další dvě holky. Tak ho to pravděpodobně uklidnilo, zjistil, že nepatříme do žádný teroristický skupiny a zase se vzdálil. Po chvilce dorazily i holky a mohly jsme jít čekat do řady.

Schůzku jsme měly objednanou na 8:15, v řadě na chodníku nás stálo tak 20 :D ale okáá.. Postupně po dvou si nás pás hledal na papíře, odškrátval si naše jména a pouštěl nás dovnitř. Tam jsme musely vyndat všechnu elektroniku... Tak vyndavám foťák.. "Slečno, nemáte tam ještě něco? Třeba sluchátka..." "Jooo, ještě sluchátka..." Tak vyndavám sluchátka... "A ještě něco? Třeba nabíječku?" (Jelikož jsem spala v Praze, tak jsem tam měla i nabíječku na mobil.) "No, nabíječku mám taky..." A začlo moje snad HODINOVÝ hrabošení v kabelce. JElikož mám takovou tu kabelku VAK, do který se vejde milion věcí + připočtěte si k tomu, že jsem nespala na noc doma, takže jsem měla i věci na spaní, kosmetiku, knížku, pití atd..., tak jsem hrabala jak hraboš, rudá až kdesi, za mnou se tvořila řada.. Ale JUCH, našla jsem jí. Tak jsem vše odevzdala, sundala jsem si pásek a prošla jsem rámem (díky bohu už to bylo v pohodě). Pak jsem ještě musela vyndavat deodorant, ale už to bylo všechno, dostala jsem návštěvnickou kartičku a mohly jsme pokračovat do prvního patra.

Prvně jsem musely k prvnímu okýnku - s anglicky mluvícím pánem, tam jsme odevzdaly všechny potřebný věci a zase jsme šly čekat. Pak zavolaly naše jméno a šly jsme k druhýmu okýnku, kde jsme platily poplatek za vízum - já ho platila v korunách, takže to bylo nějak 3360,-, holky platily v dolarech, takže 160USD. Pak už jsme se posadily do čekárny na vedlejší straně a čekaly na pohovor. Naše jména vyhlašoval američan, takže bylo docela těžký pochytit, zda už nás volá nebo ne :D. Ještě tam bylo plno lidí, takže tam byl i hluk.. Ale zvládly jsme to. Při čekání jsme potkaly ještě další dvě au pair, tak jsme kecaly a rychle to uteklo. Když vyhlásili moje jméno, tak jsem šla k okýnku, kde byl hrozně sympatickej američan :). Prvně jsem dávala otisky prstů, 4 prsty levý ruky, 4 prsty pravý ruky a pak oba palce. Pak jsme se začli bavit (anglicky) a ptal se mě jestli už jsem byla v USA, proč se tam chystám, kde budu bydlet, o kolik dětí se budu starat, jak jsou staří, co jsem studovala za školu a co se chystám dělat až se vrátim :). Holek se ještě ptal na jejich zkušenosti s dětma, ale to mě ne. Byl hrozně milej a bylo mu výborně rozumět. Pak mi ještě popřál krásnej rok v USA, vrátil mi papíry, nechal si pas a to bylo všechno. Celkově jsme na ambasádě strávily tak 45 minut. Ono je asi opravdu výhoda, si pohovor objednat hned na ranní hodiny :). Když jsme odcházely, tak už tam bylo mega lidí. Takže holky, OPRAVDU se není čeho bát. MY z toho byly docela vyklepaný, ale vůbec neni proč. :) Hlavně jim tam neříkejte, že v USA chcete zůstat :D. To by mohl být docela problém asi :D.

Po ambasádě jsme šly ještě na kafe do Starbucks, pokecaly jsme, modlily jsme se za stejný lety, pokochaly se Prahou na Karlově mostě a pak se Léňa s Marťou odpojily a já s Majdou si zašla ještě na oběd. Povím vám, fakt mě mrzí, že bude tak daleko ode mě :( :)

No.. Takže tolik k ambasádě :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama