Červenec 2012

Pre-departure training, vízum, list "to do"a 34 dnů do odletu

16. července 2012 v 0:46 | Mish |  Před odletem
Tak... Do odletu mi zbývá 34 dní :)) A co se tak děje a neděje? No, spíš se moc neděje :D.


Když jsme s rodinou oficiálně potvrdili Match, změnil se mi room na APIA a naskočily mi tam nové položky o umístění a celkově co ještě musím udělat. Jedním bodem je Pre-departure training. Popravdě? Taková blbost!!!

Tak oká, něco tam je fakt užitečný. Online pre departure training se dělí do 4 takových záložek, první je ARE YOU READY?; druhá LEARNING ABOUT THE USA; třetí LEARNING ABOUT MY HOST FAMILY'S CHILDREN; a čtvrtá AU PAIR RESOURCES.
Are you ready obsahuje podsložky My host family a My personal goals... Ok, nějaké otázky tam jsou asi fakt užitečné. Ale zbytek?!! OMG. Jako pardon, ale jak mám asi vědět, kolik si budu chtít ušetřit každý měsíc a nebo kolik peněz budu potřebovat na svoje výlety? To fakt netušim.
Záložka Learning about the USA je vcelku zajímavá, jsou tam pak podbody Au pair in America, Culture, House & Family, Education, Safety & Health a Objects in the home. Tady pak máte vždycky pár slovíček, vysvětlení co znamenají, potom trénink a nakonec test.
A zbytek už asi nestojí za zmínku. Poslala jsem HF dlouhý email se všema otázkama, co jsem nevěděla, takže pak už jsem si to mohla v klidu doplnit celý. Ale teda... Fakt zábava za všechny prachy :D.

Vízum byla druhá sranda. Z CA mi zaslali papíry, tak jsem se do toho minulý týden pustila a vyplňovala jsem to tak hodinku. Nakonec to nebylo tak strašný, jak všichni říkali, ale to asi hlavně kvůli návodu na blogu od Denči (http://denisa-digitalni.blog.cz/1206/vizum-vypnovani-on-line-formulare-krok-za-krokem) a úspěšně (snad :D) jsem to zvládla vyplnit a sjednat si schůzku. A tak se koná? POZÍTŘÍ, tedy v úterý 17. července v 8:15. Hurray. Zítra musím do Prahy do agentury pro vízové papíry a naštěstí mi taťka zařídil přespání v Praze, takže NE, nemusím vstávat někdy kolem půl 4 ráno :D. AWESOME. Mám z tý ambasády trochu obavy, ale prý to bude oká (řikala Mišma, která už nějaký ten pátek v US je :D).

Jinak teda chodím na brigádu, nějak mi to asi ani nevadí, jsou tam všichni hrozně hodný :)) Za 14 dní ještě odjíždním potrénovat starání se o děti na každoroční dětský tábor, kde "vedoucuju" a pak teprve přijde ten pravej stres :D. Haha..

No a list to do? Dovolila jsem si ho vypůjčit od Míši v Atlantě :)) Protože je fajn, mít se čeho chytit. A tak si pomalu, ale jistě odškrtávám... (Kdybych na něco zapomněla, pište piště!)

ÚŘADY
1. Vyřídit plnou moc
2. Zmocnení na poštu - DONE
3. Mezinárodní řidičák - srpen
4. Nová občanka - NELZE (byla jsem totiž tak aktivní a chtěla sem si nechat udělat novou občanku, jelikož současná mi propadne v průběhu pobytu.. Ztráta času. Po velice ochotném jednání s velice milou paní (haha...) mi bylo řečeno, že mám teda smůlu a nejde to. Po chvíli dohadování si zavolala i druhou kolegyni, která mi už opravdu ochotně vysvětlila, že pokutu platit nebudu, že se na tenhle případ vztahuje nějaká speciální vyjímka a když doložím, že jsem byla pryč, můžu si nový OP nechat udělat po příjezdu. Bez pokuty. Tak jen kdybyste byl někdo taky tak aktivní... :D)
5. Odhlásit se z pojištovny - srpen
6. Zařídit pojištění od České pojišťovny
7. Nechat si udělat novou platební kartu od České spořitelny - DONE
8. Vyřídit telefon
9. Fotky na vízum - DONE
10. Vyplnit vízum + domluvit schůzku na ambasádě - DONE
11. Vyřídit Oriflame

LÉKAŘI
1. Zubařka - srpen
2. Gynekologie - srpen
3. Preventivní prohlídla u praktického lékaře - červenec

ZAPLATIT
1. Programový poplatek APIA (240 Euro)
2. Vízum (160 USD)
3. Pojištění od ČP
4. Vízový poplatek za kurýra (150 KČ) - DONE

KOUPIT
1. Adaptéry
2. Dárky rodině - zatím zcela bez nápadů :D
3. Léky
4. Kartáčky CURAPROX
5. Deodoranty

OSTATNÍ
1. Okopírovat - pas, - občanku, - řidičák, - očkovací průkaz, - platební kartu
2. Okopírovat všechno z agentury.

Tak... Zatím vše :D Možná by se mi to mohlo pomalu začít červenat všechno... :D Ale to bude ok.. Hrozně se to blíží tyjo :)) A hrozně moc se těšim. S Mišmou už si plánujeme, co všechno musíme udělat a podniknout a hrozně nejvíc moc se na ní těšim :) Taky mi poslala balíček americkejch sladkostí, heč! :D :D
Jo a vlastně minulý týden jsem se začala loučit. Odletěla mi Venda - ta nejlepší z nejlepších... Taky jela dělat Au Pair, ale jen na léto a do Anglie. A hrozně moc jí to přeju, protože Anglie byl a je její sen, stejně tak jako je USA můj. A má se dobře a já jsem za to hrozně ráda :). No.. A nevím, kdo z vás zažil nebo nezažil loučení s nejlepší kamarádkou. Ale bylo to zlý. Den před jsme spolu trávily u ní doma a bylo to fajn, zajely jsme na grill party k naší společný kamarádce, pak jsme koukaly doma na film a povídaly jsme si dlouho do noci. Ráno začly trochu stresy a v Praze na letišti? Achjo.. Seděly jsme v McDonaldu, vyměnily jsme si navzájem dárečky a brečely jsme nad jídlem :D. A pak jsme brečely zas.. A zas.. :D A když už došlo na to opravdový goodbye, Venda mi povídá "Tak já nebrečim kvůli babičce a dědovi, já nebrečim kvůli rodičum a ségře, ale kvůli tobě tu bulim. A já nikdy nebrečim, tak si toho važ!" :) A takyže vážim. A jak mi napsala do toho nejlepšího fotoalba na světě - Teprve když se člověk musí loučit pozná, jak moc má rád. Ale my se neloučily. Protože to nebylo GOODBYE. To bylo SEE YOU LATER.


A já jdu chrnět. Musím být ready na ambasádu :D Heh.. Tak mi držte palec :))