Skype s New Yorkem

18. června 2012 v 0:50 | Mish |  Vybírání rodinky
Táááááák... Po pár emailech a po hodně nervech mám za sebou první americano skype :D. Povím vám, bála jsem se pomalu jak před maturitou :D.

S rodinou jsme měli volat v 17:30 mýho času, ale psala jsem jim ještě ráno email, zda to teda platí. Už od půl pátý jsem seděla připravená, s papírama z roomu a s prázdnym papírem na poznámky (btw. vůbec jsem ho nepoužila, protože jsem byla tak roztěkaná, že jsem nebyla schopná si ještě něco psát :D). Před pátou mi přišel email, že teda "see you soon" a tak jsem jen odpočítávala společně s Danuš a Mišulou minuty :D. Rodina si mě v půl 6 přidala a mohlo se volat..

No, ze začátku to bylo hrozně rozpačitý :D. První koho jsem viděla byla HM a 5tiletá holčička :) HM vypadala hrozně sympaticky, pořád se usmívala.. Tak se mě ptala jak se mám, co jsem dneska dělala, jaký tu máme počasí a tak :D. Tak jsem jí na všechno odpovídala, taky jsem se poptala.. Pak jsme se dostaly ke sněhu (ani nevim jak :D), tak malá mi povídala že má ráda sníh, tak jsem se ptala co dělají, když je sníh, tak mi začala vyprávět jak mají sněhový bitvy, nebo staví sněhuláky a iglů, tak to bylo takový milý. HM se mě pak ptala co já ráda dělám, tak jsem jí řikala o focení, že mě to hrozně baví a tak, tak malá že taky fotí a hned běžela mi ukázat foťák :D. Pak mi tam chtěla ukázat nějakou kamarádku, ale tak přes webku nebylo nic vidět :D. Najednou se tam objevil i HD, hned mi mával a první co bylo tak mi gratuloval, že Česká republika postoupila v EURU do čtvrtfinále, a jestli jsem se koukala, zda mě fotbal baví a tak :D. Pak mi říkal že jejich současná AP, mají tam teď nějakou němku, je právě někde ve městě a sleduje jak bude hrát Německo :D. Ptala jsem se jich na nějaký věci co jsem chtěla vědět, zvířata nemají žádný, ale když jsem se zeptala tak mi začli vyprávět o ZOO v Bronxu a že je to tam hrozně hezký a že i na Staten Islandu mají zoo a tak :D. HM taky povídala, že tam maj hodně veverek a tak :D jmenovala pak asi ještě dalších 10 zvířat, ale ty už si fakt nepamatuju :D. Povídala, že tuhle jela z práce a viděla na silnici "turkey".. Tak jako turkey je krocan žejo.. :D Tak nevím, zda jsem jí blbě rozumněla, nebo jestli je možný, že viděla jen tak na silnici krocana :D :D? Bavili jsme se o cestování, kde jsem už všude byla, HM povídala že ona je původem z Itálie a že teda jestli umím italsky, když každý rok jezdím do Itálie, tak jsem jí zklamala, že teda bohužel :D. Maximálně tak pozdravit a koupit si zmrzlinu, heh :D.

Ptala jsem se zda mají nějaké večerky, tak HM povídala, že pokud druhý den budu pracovat, tak by chtěli, abych byla do 11pm doma, což mi příde ok, když budu pracovat v sobotu tak do 1am a když budu mít volno tak to neřeší. Takže to je takový rozumný žejo. Ona i říkala, že to je hlavně proto, protože chtějí abych byla ok a full of energy až budu s malym a s holkama :)). Pak mě zajímalo jak ohledně auta, zda AP může využívat auto pro svůj volný čas, tak HD říkal že jako může, ale tam je to víceméně zbytečný, že na Manhattanu se stejně těžko zaparkuje a když už, tak že je to hrozně drahý (nevim teda kde vzal, že bych chtěla jezdit autem na Manhattan, ale oka :D :D :D), tak že prý to auto využívaj APs spíš jen na to, aby si zajely do obchodu, na bus/trajekt/vlak a tak.. Takže taky v pohodě :)).

Jinak teda jejich Au Pairs byly Němky, Portugalky a Švédky zatím, teď tam mají tu Němku jak už jsem psala... Bavili jsme se pak ještě o čtení, filmech, na co ráda koukám v televizi, co bych dělala s dětma, co bych chtěla dělat ve volným čase v NYC a tak :)
Viděla jsem i tu 4letou holčičku a i kloučka, ale oba jen na chvíli, protože holčička se styděla :D A kluk se tam jen tak mihnul :) :D

HM pak povídala, že teda se mě chtěla ještě na něco zeptat, ale že jí to vypadlo všechno :D Tak jsem říkala, že jsem na tom stejně :D.
No skypovali jsme asi třičtvrtě hodiny, bylo to takový milý a myslím, že v pohodě. Z mých větných konstrukcí teda asi museli být docela na větvi :D, ale tak hlavně že jsme se domluvili :)) Měla jsem hroznej strach, že jim nebudu rozumnět, ale HM mluvila hrozně srozumitelně, i HD bylo vidět, že se snaží a bylo to ok :) Pak jsme se teda rozloučili, HM říkala, že pokud si vzpomenu ještě na nějaký otázky, ať jim klidně napíšu, že prý oni taky ještě mi napíšou a pak se třeba domluvíme na další skype. Takže doufám, že to bude as soon as possible. Fakt se mi líbí a mám z ncih dobrý pocit :). Tak uvidíme.

Teď jsem si ještě sepsala pár otázek, na které jsem zapomněla a to jak to je s telefonem, zda mi ho poskytnou nebo jak, pak jestli mají děti nějaké alergie nebo special needs, jestli jezdí někam na dovolené třeba dál nebo jak, jak je to s návštěvama - přespáváním a zda jim vadí, když bych na víkend nespala "doma". Jo a chci je poprosit o kontakt na současnou AP, zda by mi dali, protože řekněme si narovinu, ta mi toho asi může říct nejvíc :D. Tak uvidíme. Teď jim jdu emailnout ještě a doufám, že to bude v pohodě.

Well, uvidíme no :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šárka Šárka | 18. června 2012 v 14:19 | Reagovat

Huuustyyy :D hej tak ti by se mi taky líbili :D a ta HM Italka...to je taky dobré..Italové jsou takovi strasne happy :D snad to vyjde gud lak a baj baj :D

2 Mish Mish | Web | 18. června 2012 v 15:47 | Reagovat

[1]: Si prdlouš :D Uvidíme no. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama