Červen 2012

MAAAAAAATCH!!!!!!!!!

23. června 2012 v 23:26 | Mish |  Vybírání rodinky
OK :D Takže sice trošku opožděně, ale musela jsem to dostatečně vstřebat......

MÁM MATCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20. SRPNA 2012 odlítám směr NEW YORK CITY a po Orientation pokračuju na STATEN ISLAND.


Skype s New Yorkem

18. června 2012 v 0:50 | Mish |  Vybírání rodinky
Táááááák... Po pár emailech a po hodně nervech mám za sebou první americano skype :D. Povím vám, bála jsem se pomalu jak před maturitou :D.

S rodinou jsme měli volat v 17:30 mýho času, ale psala jsem jim ještě ráno email, zda to teda platí. Už od půl pátý jsem seděla připravená, s papírama z roomu a s prázdnym papírem na poznámky (btw. vůbec jsem ho nepoužila, protože jsem byla tak roztěkaná, že jsem nebyla schopná si ještě něco psát :D). Před pátou mi přišel email, že teda "see you soon" a tak jsem jen odpočítávala společně s Danuš a Mišulou minuty :D. Rodina si mě v půl 6 přidala a mohlo se volat..

No, ze začátku to bylo hrozně rozpačitý :D. První koho jsem viděla byla HM a 5tiletá holčička :) HM vypadala hrozně sympaticky, pořád se usmívala.. Tak se mě ptala jak se mám, co jsem dneska dělala, jaký tu máme počasí a tak :D. Tak jsem jí na všechno odpovídala, taky jsem se poptala.. Pak jsme se dostaly ke sněhu (ani nevim jak :D), tak malá mi povídala že má ráda sníh, tak jsem se ptala co dělají, když je sníh, tak mi začala vyprávět jak mají sněhový bitvy, nebo staví sněhuláky a iglů, tak to bylo takový milý. HM se mě pak ptala co já ráda dělám, tak jsem jí řikala o focení, že mě to hrozně baví a tak, tak malá že taky fotí a hned běžela mi ukázat foťák :D. Pak mi tam chtěla ukázat nějakou kamarádku, ale tak přes webku nebylo nic vidět :D. Najednou se tam objevil i HD, hned mi mával a první co bylo tak mi gratuloval, že Česká republika postoupila v EURU do čtvrtfinále, a jestli jsem se koukala, zda mě fotbal baví a tak :D. Pak mi říkal že jejich současná AP, mají tam teď nějakou němku, je právě někde ve městě a sleduje jak bude hrát Německo :D. Ptala jsem se jich na nějaký věci co jsem chtěla vědět, zvířata nemají žádný, ale když jsem se zeptala tak mi začli vyprávět o ZOO v Bronxu a že je to tam hrozně hezký a že i na Staten Islandu mají zoo a tak :D. HM taky povídala, že tam maj hodně veverek a tak :D jmenovala pak asi ještě dalších 10 zvířat, ale ty už si fakt nepamatuju :D. Povídala, že tuhle jela z práce a viděla na silnici "turkey".. Tak jako turkey je krocan žejo.. :D Tak nevím, zda jsem jí blbě rozumněla, nebo jestli je možný, že viděla jen tak na silnici krocana :D :D? Bavili jsme se o cestování, kde jsem už všude byla, HM povídala že ona je původem z Itálie a že teda jestli umím italsky, když každý rok jezdím do Itálie, tak jsem jí zklamala, že teda bohužel :D. Maximálně tak pozdravit a koupit si zmrzlinu, heh :D.

Ptala jsem se zda mají nějaké večerky, tak HM povídala, že pokud druhý den budu pracovat, tak by chtěli, abych byla do 11pm doma, což mi příde ok, když budu pracovat v sobotu tak do 1am a když budu mít volno tak to neřeší. Takže to je takový rozumný žejo. Ona i říkala, že to je hlavně proto, protože chtějí abych byla ok a full of energy až budu s malym a s holkama :)). Pak mě zajímalo jak ohledně auta, zda AP může využívat auto pro svůj volný čas, tak HD říkal že jako může, ale tam je to víceméně zbytečný, že na Manhattanu se stejně těžko zaparkuje a když už, tak že je to hrozně drahý (nevim teda kde vzal, že bych chtěla jezdit autem na Manhattan, ale oka :D :D :D), tak že prý to auto využívaj APs spíš jen na to, aby si zajely do obchodu, na bus/trajekt/vlak a tak.. Takže taky v pohodě :)).

Jinak teda jejich Au Pairs byly Němky, Portugalky a Švédky zatím, teď tam mají tu Němku jak už jsem psala... Bavili jsme se pak ještě o čtení, filmech, na co ráda koukám v televizi, co bych dělala s dětma, co bych chtěla dělat ve volným čase v NYC a tak :)
Viděla jsem i tu 4letou holčičku a i kloučka, ale oba jen na chvíli, protože holčička se styděla :D A kluk se tam jen tak mihnul :) :D

HM pak povídala, že teda se mě chtěla ještě na něco zeptat, ale že jí to vypadlo všechno :D Tak jsem říkala, že jsem na tom stejně :D.
No skypovali jsme asi třičtvrtě hodiny, bylo to takový milý a myslím, že v pohodě. Z mých větných konstrukcí teda asi museli být docela na větvi :D, ale tak hlavně že jsme se domluvili :)) Měla jsem hroznej strach, že jim nebudu rozumnět, ale HM mluvila hrozně srozumitelně, i HD bylo vidět, že se snaží a bylo to ok :) Pak jsme se teda rozloučili, HM říkala, že pokud si vzpomenu ještě na nějaký otázky, ať jim klidně napíšu, že prý oni taky ještě mi napíšou a pak se třeba domluvíme na další skype. Takže doufám, že to bude as soon as possible. Fakt se mi líbí a mám z ncih dobrý pocit :). Tak uvidíme.

Teď jsem si ještě sepsala pár otázek, na které jsem zapomněla a to jak to je s telefonem, zda mi ho poskytnou nebo jak, pak jestli mají děti nějaké alergie nebo special needs, jestli jezdí někam na dovolené třeba dál nebo jak, jak je to s návštěvama - přespáváním a zda jim vadí, když bych na víkend nespala "doma". Jo a chci je poprosit o kontakt na současnou AP, zda by mi dali, protože řekněme si narovinu, ta mi toho asi může říct nejvíc :D. Tak uvidíme. Teď jim jdu emailnout ještě a doufám, že to bude v pohodě.

Well, uvidíme no :)

2. rodinka - Staten Island, NY

16. června 2012 v 0:43 | Mish |  Vybírání rodinky
Tak přesně po týdnu se mi ozvala druhá rodina :)) (Mimochodem, ta první už se neozvala - jak povzbuzující :D Když už si teda vybrali někoho jinýho, jak předpokládám, mohli alespoň dát vědět - byla by to docela slušnost... Ale neřeším...)

Druhá rodina bydlí, jak už je vidět z nadpisu, v NYC.. První, co mě napadlo bylo "Ty vole, NEW YORK!!!" Ale teda z prvního mailu jsem z nich zas tak nadšená nebyla... Hlavně jsem to srovnávala s mailem od první rodiny - ta mi napsala dopodrobna úplně všechno a tihle v podstatě nic, až na 13843829 otázek :D. Ale ok, odepsala jsem jim a už jsem chytřejší a hlavně mnohem víc nadšenější!

Rodina má 3 děti, kluka - 2 roky a dvě holky - 4 a 5 let. Jo, jak psaly holky na skupině, věky jsou docela vražedný, ale zas po tom, co mi rodina napsala rozvrh si myslím, že by to mělo být v pohodě :)
Pracovala bych ráno - vzbudit děti, učesat holky, připravit do školy, sníďu, oběd s sebou, ...... Typický ráno, no. Do školy je prý vozí HD, ale občas bych je vozila i já. Pak bych byla celý den s malým - prý bych s ním mohla chodit ven, na playdate s ostatníma APs atp. Ve 3 hodiny se vrací holky i s HM, tak pak by měly nějaký game time, úkoly, převlíct, svačina atd.. A od 4pm bych měla off. Což si myslím, že je hodně dobrý. Psali mi v mailu, že prý od 4 bych si mohla dělat, co bych chtěla :D Ale že bych byla vždycky vítána na společnou večeři, tv time, game time a nebo si jen povídat. Což mi přišlo hrozně milý :))
Pracovala bych i v sobotu, od 9 do 11am, což si myslím, že je taky v pohodě, protože když bych se chtěla někam podívat, měla bych pak celý odpoledne a celou neděli + kdybych chtěla jet někam dál, vybrala bych si na to ten víkend, který bych měla volný celý. Takže s pracovní dobou bych byla spokojená :))

Jinak teda HM je učitelka, HD pracuje nějak s počítačema, má prý home office, ale jezdí za klientama denně. Bydlí v takovym zajímavym baráčku :D oni bydlí v patře a AP má pro sebe spodek - pokoj + koupelnu.
Doteď měli zatím 6 AP, žádná prý neměla problém si tam najít kamarády, v sousedství je hodně au pairek a i lidí v mým věku. Takže tak :D

Chtějí mě poznat na skypu, psali, že se jim moje odpovědi na email a video na roomu líbili, tak uvidíme. Skypovat si budem buď zítra a nebo v neděli. A upřímně... Mám z toho neskutečnou hrůzu :D.

Sooo... wish me luck. Snad budou tak sympatičtí, jako na fotkách :D

1. rodinka - Albany, NY

8. června 2012 v 13:56 | Mish |  Vybírání rodinky
Taaaaaak...
Po dlouhým čekání a nervech jsem si asi konečně vyvztekala první rodinku :D!
Povím vám, nevěřila jsem vlastním očím, když jsem viděla email z Ameriky.. Ale jo, je to tak, a konečně došlo i na mě :)!

Rodinka bydlí ve městě Albany, hlavním městě státu New York. Host mom (HM) psala, že je to zhruba 3 hodiny od New York City, Bostonu a Montrealu. Mají 3 děti, kluka (12 let) a holčičky, dvojčata (8 let). Děti jsou prý velmi aktivní, mají hodně kroužků (gymnastika, plavání, skauty,... :D) a strašně rádi dávají hugs and kisses :D. Chodí každý den do školy, což by bylo ok.

Rodiče žijí odděleně, prý byli manželé 17 let, ale teď už neplánují se k sobě vrátit. Mají ale baráky ve stejný ulici, aby to bylo jednodušší pro děti a prý spolu výborně vycházejí a pořádají různé family dinner a rádi tradičně oslavují svátky. Děti bydlí u HM (kde bydlí i au-pair), ale občas přespávají i u HD, kam je au-pair chodí hlídat.

Pracovala bych od 6:30 do 8:30 am a pak od 2:30 do 7:30 pm. Občas bych dělala i soboty, od 10 do 6, ale prý mají rádi víkendy s dětmi, takže au-pair občas nepotřebují. Ale na to bych se chtěla ještě nějak víc optat. Přeci jen, když bych chtěla víc cestovat, tak ten volný víkend by byl třeba.

Auto bych měla k dispozici i pro svůj volný čas a telefon by mi HM poskytla.

Au-pairs má rodinka už po 11 let, měli jich zatím 5, z toho dvě češky (HM se v emailu i zmiňovala o počasí, prý si myslí, že to tam je podobný jak u nás, což bylo milý :D).

Na první dojem jsem z nich docela nadšená, tak uvidíme. Odepsala jsem HM na email, požádala jsem jí o kontakt na nějakou z předchozích au-pair (sama mi to nabízela) a zeptala jsem se jí na skype. Chtěla bych se toho o nich dozvědět víc, např. kde pracují, jak by probíhala práce atp.
Kdybyste měl někdo nějaký nápady, na co bych neměla zapomenout se zeptat, SEM S NIMA! :)) Nějak totiž vůbec nemám tušení :D :D

A jinak teda taky ke mě přišel ten "klikací syndrom". Kontroluju si email každých 5 minut. Zábava! :D

Maturito, říkej mi pane!

8. června 2012 v 13:36 | Mish
... protože teď už mi nebrání vůůůůbec nic! :))
Maturitní vysvědčení mi svítí na stole a první rodinka na mě kouká na roomu :)

YES!